FESTIVALIO GLOBĖJAS

Rolandas Janickas

Rolandas Janickas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

JAZZ Academy

Anykščių kultūros centras

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Baritonas Stein Skjervold

Baritonas Stein Skjervold (Norvegija)

Stein Skjervold magistro laipsnį įgijo Norvegijos valstybinėje muzikos akademijoje, kur studijavo pas prof. Barbro Marklund bei pasaulinio garso švedų baritoną Håkan Hagegård. Jis taip pat studijavo Griego akademijoje Bergene ir Hochschule für Theater und Musik Hamburge.
Po studijų baigimo Stein Skjervold tapo aktyviu tiek koncertų, tiek operos dainininku. Jis dainavo Norvegijos nacionalinio operos teatro bei daugelio regioninių operos teatrų Norvegijoje pastatymuoe. Steinas taip pat surengė daug rečitalių ir koncertų Norvegijoje ir užsienyje, kurių repertuaras įvairuoja nuo bažnytinės muzikos bei operų arijų iki šiuolaikinės muzikos. Dainininką labiausia domina Lied ir dainos žanras: jis atliko beveik visus pagrindinius vokiškosios Lied tradicijos dainų ciklus, taip pat nemažai skandinaviškų, angliškų, prancūziškų ir rusiškų romansų bei dainų.
Pastaruosius keletą metų Stein aktyviai reiškiasi kaip dainininkas ir Lietuvoje, muzikavo su daugybe muzikantų, iš kurių galima paminėti Roką Zubovą, Sonatą Zubovienę, Mindaugą Bačkų, Eglę Andrejevaitę bei kt. Jis dalyvavo daugelyje festivalių, tarp kurių Kuršių Nerijoje vykstantis festivalis Nepaklusniųjų žemė, Giego-Čiurlionio festivalis Kaune, Vox academia festivalis Nidoje, Resurexit festivalis Šiauliuose, Tytuvėnų festivalis bei Čiurlionio festivalis Druskininkuose.
Stein Skjervold koncertavo kaip solistas su chorais, kameriniais ansambliais ir orkestrais, tarp kurių Nacionalinės filharmonijos, Lietuvos valstybinis simfoninis, Lietuvos kamerinis, Šv. Kristoforo kamerinis, Klaipėdos kamerinis orkestrai, Čiurlionio styginių kvartetas, kamerinis ansamblis Vilniaus Arsenalas, Vilniaus choras.
2012 metais už indėlį stiprinant Norvegijos ir Lietuvos kultūrinius ryšius Stein Skjervold buvo apdovanotas Čiurlionio taure.

Stein Skjervold3