FESTIVALIO GLOBĖJAS

Darius Varnas

Darius Varnas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


LIETUVOS KULTUROS TARYBA

ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Mikus Balins (Latvija)-2019-

mikus_balins_foto1

Mikus Balins yra vienas pažangiausių ir įvairiapusių šiuolaikinių akademinių perkusininkų Latvijoje.

Jis baigė Latvijos Jāzepa Vītola muzikos akademiją ir įgijo instrumentinių mušamųjų magistro laipsnį.

Profesionaliai tobulėjo meistriškumo kursuose su garsiausiais pasaulio perkusininkais – Emmanuel Sejourne (Prancūzija), Pijus Cheung (JAV), Markas Pekarskis (Rusija), Ludwig Albert (Belgija), Martha Klimasara (Vokietija), kai Stensgaard (Danija), Chin Cheng Lin (Taivanis) ir kitais.

Per paskutinius penkerius metus Mikus aktyviai dalyvavo įvairiuose projektuose su Latvijos nacionaliniu operos ir baleto simfoniniu orkestru, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Nacionaliniu kameriniu orkestru Sinfonietta Riga ir Rygos orkestru, vadovaujamais Latvijos ir užsienio dirigentais.

Nuo 2013 metų Mikus yra „Perpetuum Ritmico“, pirmojo mušamųjų ansamblio Latvijoje narys. Ansamblis grojo daugelyje miestų visoje Latvijoje. 2018 metais pasirodė ir tarptautiniame perkusinės muzikos festivalyje „Percussion Ukmergė“. Mušamųjų ansamblis „Perpetuum Ritmico“  Latvijos „Lielā mūzikas balva“ apdovanojimuose  nominuotas kategorijoje „Metų koncertas“.

Mikus solo ar su orkestrais ir ansambliais groja Latvijoje ir užsienyje. Jis turi ilgametę patirtį švietimo srityje ir mokė muzikos ir meno mokyklose. Perkusininkas naudoja šiuolaikinius mokymo metodus, norėdamas skatinti siekti geriausių rezultatų, jo mokiniai dažnai apdovanojami nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose.