FESTIVALIO GLOBĖJAS

Rolandas Janickas

Rolandas Janickas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

JAZZ Academy

Anykščių kultūros centras

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Modestas Pitrėnas – dirigentas (LT)-2017-

2017 03-11
17:00
Ukmergės kultūros centre (Kauno g. 8, Ukmergė)
Koncertas

Percussion 2015 32

Modestas Pitrėnas yra vienas profesionaliausių, perspektyviausių ir labiausiai vertinamų jaunųjų Lietuvos dirigentų. Chorinį, operinį ir simfoninį dirigavimą jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesorių Liongino Abariaus ir Juozo Domarko klasėse. 1995-1996 m. dirigentas tobulinosi garsiojoje Zalcburgo muzikos ir vaizduojamojo meno aukštojoje mokykloje „Mozarteum“, profesorių Walterio Hageno-Grollio ir Karlo Kamperio klasėse. Vėliau dalyvavo žymių dirigentų Esos-Pekkos Saloneno, Jormos Panulos, Helmutho Rillingo, Olgos Geczy ir kitų seminaruose bei meistriškumo kursuose.

Modestas Pitrėnas sukaupė didelę ir vertingą patirtį dirbdamas su įvairiais muzikiniais kolektyvais. Būdamas 16 metų, 1990-aisiais jis įkūrė chorą „Psalmos“, kuriam vadovavo iki 2000-ųjų, gastroliavo Europoje ir JAV bei laimėjo daugelį apdovanojimų tarptautiniuose choro konkursuose ir festivaliuose. Pats Modestas Pitrėnas pelnė keletą aukščiausių prizų nacionaliniuose ir tarptautiniuose choro dirigavimo konkursuose, o 2003 m. VII-ajame Grzegorzo Fitelbergo dirigavimo konkurse Katovicuose (Lenkija) jam pirmajam iš Lietuvos dirigentų pasisekė pelnyti I premiją ir aukso medalį. Modestui Pitrėnui atsivėrė puikios galimybės atskleisti savo talentus bendradarbiaujant su įvairių Lenkijos regionų – Silezijos, Sudetų, Pamario ir Krokuvos – filharmonijų orkestrais.

Pastaraisiais metais dirigento veikloje ypatingą vietą užima bendradarbiavimas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO). Nuo 2004 m. jis yra orkestro vyriausiojo dirigento asistentas. Su LNSO jis parengė puikiai kritikų įvertintas programas – solidžius Witoldo Lutosławskio, Ludwigo van Beethoveno, Roberto Schumanno, Gustavo Mahlero ir Claude‘o Debussy simfoninius opusus, daugybę sekmadieninių programų visai šeimai. Maestro 2009 m. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje koncertavo su Violeta Urmana, surengė koncertų su kitais garsiais atlikėjais – tai dainininkai M.Salminenas, J. Ryhänenas, A.Antonenko, V.Noreika, E.Montvidas, E.Silins, A.Angeris, V.Prudnikovas, S.Stonytė, E.Scherbachenko, I. Kalna, A.K. Behnke, A. Grigorian, I. Prudnikovaitė, K. Opolais, P. Yende ir A. Nigro, smuikininkai T.Grindenko, B.Skride, P.Bermanas, V.Čepinskis, violončelininkai D.Geringas ir A.Kniazevas, pianistai M. Rubackytė, A.Lyakhovsky, P.Donohoe ir P.Geniušas, obojininkas F.di Rosa ir kt. Dirigentas nemažai koncertų parengė ir su Lietuvos valstybiniu, Mažosios Lietuvos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniais orkestrais bei Kauno ir Lietuvos kameriniu orkestrais.