FESTIVALIO GLOBĖJAS

Rolandas Janickas

Rolandas Janickas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

JAZZ Academy

Anykščių kultūros centras

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

25-ąjį Laisvės pavasarį Ukmergė pasitiks perkusijų muzika

Kasmet Ukmergė pavasarį pasitinka perkusijų garsais. Jau tradicija tapo perkusijų virtuozų koncertai kovo 8-ąją ar kovo 11-ąją. Ne išimtis ir šie metai. Tarptautiniame perkusinės muzikos festivalyje „Percussion Ukmergė 2015” žiūrovai pamatys ir išgirs tiek naujus, tiek jau Ukmergėje buvusius pasaulinio lygio perkusinės muzikos atlikėjus ir jaunuolius, kurie dar tik mokosi perkusinės muzikos.

Festivalis prasidės kovo 8 dienos koncertu Ukmergės kultūros centre. Koncerto „Mes grojame Jums, Moterys!”. I dalyje pasirodys svečias iš Ukrainos Andrei Pushkarev, II dalyje – „Xylem trio” iš Latvijos.

Andrei Pushkarev groja nuo penkerių metų, o 14 metų pradėjo mokytis groti mušamaisiais instrumentais. Pirmą prizą už solo vibrafonu jis pelnė dar 1995 metais, nuo tada daug koncertuoja. Jo kompaktinis diskas „After Mozart“ 2001 metais JAV gavo „Grammy“ apdovanojimą. Perkusininkas nuolatos daug keliauja ir koncertuoja prestižiniuose pasaulio festivaliuose bei koncertuose – Londone, Vienoje, Niujorke, Amsterdame ir t.t. Nuo 2009 metų A. Pushkarev rengia mušamųjų instrumentų meistriškumo kursus visame pasaulyje.

2006 metais trys pasaulyje pripažinti muzikantai – Oskars Petrauskis, Raimonds Petrauskis ir Rihards Zalupe įkūrė muzikos grupę „Xylem Trio”. Grupė pianinu, saksofonu ir marimba ar mušamaisiais instrumentais atlieka įvairias kompozicijas – nuo šiuolaikinės iki klasikinės muzikos. Muzikantai taip pat kuria aranžuotes liaudies dainoms, džiazui ar kino filmų muzikai. Rihards Zalupe ir Raimonds Petrauskis Ukmergėje laukiami jau antrą kartą. Prieš tai jie čia viešėjo 2010 metais.

Kovo 9 dieną melomanams koncertuos svečiai iš Norvegijos – „SISU Percussion Ensemble”. 1993 metais įsikūręs ansamblis yra vienas žinomiausių Skandinavijos šiuolaikinės muzikos ansamblių, atstovaujantis aukščiausios kokybės muziką ir pripažįstamas už unikalią muzikinę estetiką. SISU dalyvavo visuose pagrindiniuose festivaliuose Norvegijoje, kaip ypatingas svečias buvo pakviestas į pirmą šiuolaikinės muzikos festivalį Pietų Afrikoje 2000 metais.

Kovo 11 dienos vidudienį festivalio dalyviai pasirodys Ukmergės Kęstučio aikštėje, prie paminklo „Lituania Restituta”. Minint 25-ąją Lietuvos laisvės atkūrimo dieną miesto centre bus surengtas improvizuotas perkusijų koncertas. Vakare festivalio uždarymo koncerto I dalyje koncertuos ukmergiškiams jau girdėti Ludwig Albert iš Belgijos ir Chin Cheng Lin iš Taivanio. L. Albert – vienas garsiausių marimbistų Belgijoje. Muzikantas ne tik išleido daug muzikinių albumų, bet ir kaip žiūri narys aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, su koncertine programa gastroliuoja po visą pasaulį, yra pelnęs daug tarptautinių ir nacionalinių apdovanojimų.

Ching Cheng Lin – marimbininkas, kompozitorius ir pedagogas iš Taivanio. Jis pelnęs daug įvairių apdovanojimų įvairiuose festivaliuose bei konkursuose. Itin laki muzikanto vaizduotė atskleidžia ypatingą jo muzikinį ir techninį meistriškumą, plačias marimbos muzikos interpretacijas, už kurias jis vertinamas visame pasaulyje.

Antroje koncerto dalyje ukmergiškiams gros jau gerai žinomas Pavel Giunter ir Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno. Pavel Giunter yra vienas žymiausių Lietuvos perkusininkų, solistas, atliekantis klasikinę, moderniąją, world ir jazz muziką. Jam dedikuoti daugelis lietuvių autorių kūrinių.

Festivalio koncertus ves muzikologas Darius Užkuraitis. Festivalio globėjas – Ukmergės rajono Garbės pilietis, diplomatas Vygaudas Ušackas.

Visi festivalio koncertai nemokami, organizatoriai kvietimus prašo pasiimti Ukmergės kultūros centro bilietų kasoje arba rezervuoti tel. 8-646-90230.

Kovo 8-10 dienomis vyks festivalio meistriškumo kursai, kuriuos ves jau minėti festivalio dalyviai. Organizatoriai klausytojų ir dalyvių į šiuos kursus laukia atvykstant iš visos šalies muzikos bei meno mokyklų. Taip pat tris festivalio dienas vyks Tarptautinis jaunųjų talentų mušamaisiais instrumentais konkursas. Į jį kviečiami 18-26 metų jaunuoliai, grojantys mušamaisiais instrumentais. Konkurso laureatų apdovanojimai vyks kovo 10 dienos vakare Taujėnų dvare. Čia tai pat rengiamas „Festivalio draugų koncertas”, kurio programoje – konkurso laureatų ir vertinimo komisijos narių koncertas.

Visą festivalio programą, konkurso nuostatus ir dalyvių anketas rasite apsilankę festivalio internetinėje svetainėje www.percussionukmerge.lt.