FESTIVALIO GLOBĖJAS

Vygaudas Ušackas

Vygaudas Ušackas

Diplomatas, Ukmergės rajono garbės pilietis

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

SMD

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS

KULTŪROS MINISTERIJA

LIETUVOS KULTUROS TARYBA

ŽŪB Egvila


PARTNERIS

LKSKA NEMŪNAS

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis Ukmergėje

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas Ukmergėje nuo 2005 metų paminimas būgnų ir perkusijų gaudesiu. Kovo 11-osios minėjimo metu Ukmergės centre aidi būgnų garsai – vyksta Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio atlikėjų pasirodymai. Tai tik maža festivalio dalis – pagrindiniai koncertai kelias dienas vyksta Kultūros centro scenoje, kurioje koncertuoja festivalio dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir pasaulinės žvaigždės iš Europos, JAV, Brazilijos, Meksikos, Japonijos ir kitų šalių. Ukmergėje nuo pat pirmojo festivalio daugelį koncertų vedė Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, muzikologas Viktoras Gerulaitis.

2005 metais, festivaliui persikėlus iš Vilniaus į Ukmergę, čia pradėtas rengti Jono Taločkos vardo Baltijos respublikų mušamųjų instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursas. Šiame, kas antrus metus, organizuotame konkurse, dalyvavo jaunieji atlikėjai, pasirodę ir didžiojoje festivalio scenoje Ukmergės kultūros centre. Vėliau rengti Lietuvos muzikos mokyklų mušamųjų instrumentų ansamblių konkursai. Konkursų metu organizuoti meistriškumo kursai, kuriuos vedė į festivalį atvykę geriausi Lietuvos ir pasaulio atlikėjai.

Nuo 2014 metų festivalio meno vadovu dirbti pakviestas Latvijos Nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris, Latvijos Muzikos akademijos profesorius Edgars Saksons.

Jo dėka į Ukmergę kovo mėnesio pradžioje atvyksta pasaulyje garsūs perkusinės muzikos atlikėjai. Koncertai vyksta ne tik Ukmergės kultūros centre, bet ir Taujėnų dvare, 2018 metais vyko Deltuvos kultūros namuose, 2019 metais keliauja į Jonavos kultūros centrą. Festivalio baigiamajame koncerte atliekamos premjeros arba specialiai paruošti kūriniai kameriniam orkestrui ir solistams.

Nuo 2014 metų festivalio koncertus publikai pristato muzikologas Darius Užkuraitis.