FESTIVALIO GLOBĖJAS

Rolandas Janickas

Rolandas Janickas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

JAZZ Academy

Anykščių kultūros centras

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Festivalio draugų koncertas Taujėnų dvare

Vienas iš keturių perkusinės muzikos festivalio koncertų vyko Taujėnų dvare. Šiame koncerte grojo beveik visi muzikantai, atvykę į festivalį. Todėl jis ir buvo pavadintas festivalio draugų koncertu.
Koncerto dvare metu pirmieji pasirodė jaunieji muzikantai, dalyvavę dvi dienas vykusiame tarptautiniame jaunųjų talentų mušamaisiais instrumentais konkurse. Jų meistriškumą vertino septynių narių komisija: komisijos pirmininkas Ludwig Albert iš Belgijos, nariai: Rihards Zalupe iš Latvijos, Andrei Pushkarev iš Ukrainos, Chin-Cheng Lin iš Taivano, Tomas Nilsson ir Marius Sobye iš Norvegijos ir Pavelas Giunteris iš Lietuvos. Savo meistriškumą demonstravo konkurse paskatinamąjį prizą laimėjęs norvegas Audun Larsen. Konkurse I vietą iškovojo Guntars Freiberg, II vietą – Mikus Balinš ir III vietą – Elvijs Endelis. Visi šie jaunieji muzikantai į festivalio konkursą atvyko iš Latvijos. Koncerto pabaigoje paaiškėjo, kad jie jau susibūrę į grupę „Perpetum ritmico“ ir visi kartu atliko kūrinį.
Koncerte marimba grojo Ludwig Albert ir Chin-Cheng Lin. Vibrafonu savo naujausią kūrinį atliko Andrei Pushkarev. Mušamuoju instrumentu grojo ir balsą pasitelkęs Pavelas Giunteris. Žiūrovams paprašius kūrinį pakartoti, muzikantas pirmiausia groti pirštais paprašė pačių žiūrovų. Daug emocijų sukėlė „SISU Percusion Ensemble“ grodami balionais. Kadangi kūrinio atlikimo metu norvegai ant grindų pritaškė vandens, jį išvalyti teko festivalio meno vadovui Edgars Saksons. Grojant rytietiškai muzikai būgnus mušė Rihards Zalupe iš grupės „Xylem trio“.
Mažu vakaro stebuklu tapo būgnais grojusi septynmetė Fausta Šukytė. Muzikantė pasakojo, kad kartu su tėvais atvyko iš Kauno. Muzikuoti F. Šukytė pradėjo dar nemokėdama vaikščioti. Tuomet ji jau mušė ritmą. Kalėdų Seneliui padovanojus pirmuosius būgnus ji užsidarydavo kambaryje ir grodavo. Paklausus ar nori mokytis groti ir gavus teigiamą sutikimą, ją mokyti groti būgnais pradėjo Kęstutis Didvalis. Rimčiau groti F. Šukytė pradėjo prieš metus laiko. Šiuo metu ji groja viena, tačiau dar prieš pusmetį ji grojo su Muzikos mokyklos grupe. Neseniai Fausta grojo Birštone, Šiauliuose. Mama pakomentavo, kad su amžiumi noras groti nemažėja. Pamažu atsiranda improvizacija, laisvumas grojant. Jaunoji muzikantė dar lanko baleto pamokas, bet jos jau lieka antroje vietoje – po mušamųjų.
Prizą jai įsteigė vienas festivalio rėmėjų UAB „SMD“. Po mažosios muzikantės pasirodymo ją pasveikino ir įteikė prizą UAB „SMD“ direktorius Valdas Petronis.