FESTIVALIO GLOBĖJAS

Rolandas Janickas

Rolandas Janickas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

JAZZ Academy

Anykščių kultūros centras

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Koncerte klasika suskambo perkusijos garsais

Kasmet Nepriklausomybės atkūrimo diena ir ateinantis pavasaris Ukmergėje pasitinkamas perkusijos garsais. Šiais metais perkusijos garsai festivalyje „Percussion Ukmergė 2020“ turėjo skambėti jau 16-ą kartą. Tačiau dėl kylančios koronaviruso pandemijos grėsmės festivalio nutarta nerengti. Liko tik du koncertai.

Pirmas koncertas surengtas Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos salėje. Čia skambėjo tiek žinomi, tiek rečiau skambantys muzikos kūriniai, o gerai žinoma V. A. Mocarto „Rondo Alla Turca“ suskambo perkusinės muzikos garsais.

Pradžioje nedrąsiai į koncertą besirinkę žiūrovai klausėsi pastovių festivalio dalyvių Pavelo Giunterio, Sigito Gailiaus, Andriaus Rekašiaus ir svečio Andriaus Puplauskio atliekamos muzikos bei svečių iš Latvijos „Perpetuum Ritmico“, jau grojusių festivalyje „Percussion Ukmergė“ 2018 metais, atliekamų įvairių autorių kūrinių. Pasibaigus koncertui žiūrovai jau bisavo stovėdami.

Kovo 11 dieną, po iškilmingo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo prie paminklo „Lituania Restituta“, ukmergiškiai ir miesto svečiai rinkosi Kultūros centre. Iškilmingame koncerte grojo Lietuvos kamerinis orkestras ir Guntars Freibergs iš Latvijos. Jiems dirigavo Guntis Kuzma (Latvija). Antroje koncerto dalyje buvo atlikta koncertinė programa „Drum&Brass | Giunter Percussion ir TRIMITAS“. Šioje koncerto dalyje žiūrovai plojo pučiamųjų instrumentų orkestrui „Trimitas“ (dirigentas Ugnius Vaiginis) ir perkusinės muzikos ansambliui „Giunter Percussion“, vadovaujamam Pavelo Giunterio.

Koncertus vedė muzikologas Darius Užkuraitis.