FESTIVALIO GLOBĖJAS

Darius Varnas

Darius Varnas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


LIETUVOS KULTUROS TARYBA

ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Festivalio koncertas pirmą kartą atkeliavo į Deltuvą

Festivalio koncertas pirmą kartą atkeliavo į Deltuvą

Keturios dienos, keturi koncertai, atlikėjai iš penkių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Prancūzijos ir Maltos ir pasaulinė kūrinio premjera. Taip galima trumpai apibūdinti tradicinį, jau keturioliktą kartą surengtą tarptautinį perkusinės muzikos festivalį „Percussion Ukmergė 2018“.

Festivalis prasidėjo kovo 8-ąją koncertu moterims. Atidarymo koncerto metu festivalio globėjas, Ukmergės rajono Garbės pilietis Vygaudas Ušackas pasveikino visus video reportaže. Nustebinti moteris ir pagroti joms atvyko perkusijų ansamblis „Perpetuum Ritmico“iš Latvijos ir Chizhik-Jazz-Quartet iš Rusijos.

„Perpetuum Ritmico“ muzikantų universalumu festivalio žiūrovai galėjo įsitikinti dar ne kartą. Ypatingai žiūrovai buvo sužavėti pirmą kartą Deltuvoje įvykusio koncerto metu. Klausytojai, dalis kurių perkusinius instrumentus matė pirmą kartą ir jų skambesio negirdėjo, galėjo išgirsti kaip skamba marimba, vibrofonas ar timpanai. Šiame koncerte jauni – 26-27 metų atlikėjai ne tik grojo visais šiais instrumentais, bet ir pademonstravo, kaip gali skambėti grindys, o bisui skirtą kūrinį atliko tik plodami delnais.

„Draugų koncerte“ Taujėnų dvare šio ansamblio nariai grojo šaukštais ant stalo, o kovo 11-osios minėjime Ukmergėje prie paminklo „Lituania Restituta“ – lazdelėmis ir kibirais.

Koncerto moterims antroje dalyje pasirodė Chizhik-Jazz-Quartet iš Rusijos. Užburiančiam vibrofono skambesiui pritarė būgnų, fortepijono ir bosinės gitaros melodijos. Šio, džiazo muziką atliekančio ansamblio vadovas Aleksejus Čižikas grojo ir Taujėnų dvare.

Draugų koncerte Taujėnų dvaregalima buvo pamatyti beveik visus festivalio dalyvius. Jie ne tik grojo solo, bet ir sudarydavo netikėtus duetus. Pavyzdžiui, Aleksejus Čižikas grojo su viešnia iš Prancūzijos Adelaide Ferriere. Pamatėme ir nuolatinius festivalio dalyvius – ansamblį „Giunter Percussion“, kuriame grojo Pavelas Giunteris, Sigitas Gailius ir Tomas Kulikauskas. Koncerto pabaigoje visi muzikantai susivienijo į ansamblį ir vienuolika festivalio dalyvių sugrojo žiūrovams labai patikusią energingąją sambą, kurią po biso teko ir dar kartą pakartoti.

Kovo 11-ąją, festivalio uždarymo koncertas prasidėjo „Mero padėkos ženklų“ įteikimu. Rajono meras Rolandas JanickasLietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga ženklą įteikė Ukmergės kultūros centro mišraus choro „Vyturys“ įkūrėjui ir vadovui, Ukmergės meno mokyklos mokytojui metodininkui Antanui Pociui. „Mero padėkos ženklu“ už aktyvią kultūrinę veiklą, kino populiarinimą ir profesionalaus meno sklaidą Ukmergės rajone apdovanota Ukmergės kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Gražvyda Tušienė.

Uždarymo koncerte grojo Latvijos kamerinis orkestras, kuriam dirigavo festivalio svečias, vienas žymiausių pasaulio dirigentų, charizmatiškasis Brian Schembri iš Maltos. Orkestras atliko keturis kūrinius su vis kitais solistais. Scenoje pasirodė Pavelas Giunteris (vibrofonas) ir Sigitas Gailius (marimba), jaunutė, bet jau pelniusi pasaulinę šlovę prancūzė Adelaide Ferriere (marimba), pianistas latvis Martinš Zilberts ir festivalio meno vadovas Edgars Saksons iš Latvijos. Beje, festivalį jis atidarė ir uždarė sveikindamas žiūrovus lietuvių kalba.

Festivalio uždarymo koncerte įvyko pasaulinė premjera –Maltos kompozitoriaus K. Fiorini „Pentimenti“ (styginių orkestrui ir mušamiesiems). Nors šis kūrinys skirtas Maltos sostinei Valetai, kuri šiais metais paskelbta Europos kultūros sostine, kūrinys pirmą kartą nuskambėjo Ukmergėje.

Visus festivalio koncertus vedė muzikologas Darius Užkuraitis.