FESTIVALIO GLOBĖJAS

Rolandas Janickas

Rolandas Janickas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

JAZZ Academy

Anykščių kultūros centras

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Norvegai festivalyje grojo metalu ir balionais

Antrąją perkusijų festivalio dieną prasidėjo Tarptautinis jaunųjų talentų mušamaisiais instrumentais konkursas ir meistriškumo kursai. Dieną vainikavo norvegų grupės „SISU Percussion Ensemble” koncertas.
Tarptautiniame konkurse dalyvavę norvegai ir latviai varžėsi grodami įvairiais instrumentais. Juos vertino tarptautinių perkusinės muzikos meistrų žiuri. Konkurso nugalėtojas paaiškės trečiąją festivalio dieną.
Meistriškumo kursus vedė išvakarėse jau groję Richards Zalupe ir Andrei Pushkarev. Jie festivalio dalyvius ir susirinkusius žiūrovus mokė groti mušamaisiais instrumentais ir vibrafonu, svečias iš Belgijos Ludwig Albert meistriškumo klasėje atskleidė grojimo marimba paslaptis.
Vakare koncertavęs dar 1993 metais įsikūręs „SISU Percussion Ensemble” yra vienas žinomiausių Skandinavijos šiuolaikinės muzikos ansamblių, atstovaujantis aukščiausios kokybės muziką ir pripažįstamas už unikalią muzikinę estetiką. Ukmergėje šis ansamblis koncertavo ukmergiškių pakvietimu, kai festivalio meno vadovas Edgars Saksons ir festivalio organizatoriai buvo nuvykę į Norvegijos sostinę Oslą.
Koncerto metu norvegai atliko tik keturis kūrinius, tačiau jie žiūrovus pavergė savo ekspresija ir atlikimo technika. Pradėję koncertą pasivaikščiojimu po salę ir grojimu įvairiose salės vietose, jie koncertą pratęsė būgneliais. Antroje dalyje skambėjo garsų improvizacija. Klausytojai galėjo išgirsti kaip skamba paprasčiausi balionai juos maigant ar trinant šlapiomis rankomis. Vėliau salėje nuskambėjo tikra būgnų sukelta garsų audra.