FESTIVALIO GLOBĖJAS

Darius Varnas

Darius Varnas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


LIETUVOS KULTUROS TARYBA

ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Perkusijų festivalio istorija ir ateities planai aptarti susitikime

Jau 12 kartų Nepriklausomybės gimtadienį Ukmergė pasitiko būgnų garsais. Kasmet vykstantis Perkusijų festivalis į Ukmergę sukviečia ryškiausias pasaulio perkusinės muzikos žvaigždes.

Festivaliai kasmet vyksta kovo mėnesį, Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tačiau jam ruoštis pradedama gerokai anksčiau. Šiais metais vienas iš pasiruošimo 2017 metų festivaliui renginių įvyko rugsėjo viduryje. Į Kultūros centrą atvyko rajono meras Rolandas Janickas, festivalio meno vadovas Edgars Saksons, festivalio mecenato UAB „BAC“ vadovas Audrius Dabužinskas, generalinio rėmėjo UAB „SMD“ vadovas Valdas Petronis, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis. Buvo nutiestas tiesioginis teletiltas į Rusijos sostinę Maskvą ir apie būsimą festivalį kalbėtasi su festivalio globėju, rajono Garbės piliečiu, diplomatu Vygaudu Ušacku.

Pokalbio metu buvo prisiminti visi festivalio koncertai. Kultūros centro poilsio ir pramogų organizatorė Gražvyda Tušienė trumpai papasakojo apie visus Ukmergėje vykusius festivalius. Per 12 metų buvo surengta 43 meistriškumo kursai, įvyko 48 koncertai, kuriuose dalyvavo apie 700 atlikėjų. Festivalio geografija plati – ji apima visus žemynus, išskyrus Afriką, Australiją ir, žinoma, Antarktidą.

Pokalbyje susitarta dėl būsimų koncertų, aptartas festivalio finansavimas. Numatyta, kad kitais metais perkusinės muzikos žvaigždės koncertuos kovo 10, 11 ir 12 dienomis. Du koncertai vyks Ukmergėje, „Festivalio draugų koncertas“ tradiciškai įvyks Taujėnų dvare.

Festivalio meno vadovas, Latvijos Muzikos akademijos profesorius Edgars Saksons po susitikimo pasakojo, kad galvojama apie naujus siurprizus publikai. Tačiau, kol festivaliui dar ruošiamasi, atskleisti, kokie tai bus siurprizai, E. Saksons nesutiko.

Kultūros centro direktorės Rasos Graužinienės manymu, šis posėdis buvo reikalingas. Dar kartą buvo patvirtinta, kad einama teisingu keliu, kad pasiektas aukštas festivalio lygis, kurį reikia išlaikyti ir toliau tobulinti.

05 03-600x338 07 08 15