FESTIVALIO GLOBĖJAS

Darius Varnas

Darius Varnas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


LIETUVOS KULTUROS TARYBA

ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

Tradicinis „Percussion Ukmergė 2024“ festivalis šiais metais tapo koncertų ciklu

19-ąjį kartą į Ukmergę sugrįžtantis Perkusijų festivalis šiais metais sveikinosi nauju pavidalu. „Percussion Ukmergė 2024“ tapo koncertų ciklu – kovo 11-ąją skambėjo pirmasis festivalio koncertas „Pavasario psalmės“.

Šventę iškilmingai atidarė Ukmergės meno mokyklos perkusininkų ansamblis su koncertine programa „Švęskime Laisvę“. Jaunieji perkusininkai atliko kūrinį prie Atminimo lentelės, skirtos 1988 m. pirmą kartą Ukmergėje iškeltai trispalvei Lietuvos vėliavai. Perkusininkų ansamblio mokytojas – Arnas Mikalkėnas.

Pirmasis festivalio koncertas pažymėjo ir Lietuvos nepriklausomybės dieną. „34-erius metus Lietuva puoselėja savo laisvę, o šiandien galime tik džiaugtis, jog kalbame laisvai, matome žydrą dangų. Todėl išlikime vieningi ir švęskime laisvę!“ – į koncertą susirinkusius svečius sveikino Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas. Prie sveikinimų taip pat prisidėjo ir seimo nariai Juozas Varžgalys bei Algirdas Stončaitis.

Festivalio koncertas „Pavasario psalmės“ skambėjo Ukmergės kultūros centre. Pirmąją koncerto dalį atidarė pianistas, perkusininkas, kompozitorius ir improvizatorius Arnas Mikalkėnas su lenkų kompozitorės bei vokalistės Agatos Zubel kūriniu „Monodrum“. Taip pat, kartu su Arnu Mikalkėnu, perkusininkas ir kompozitorius Arkadij Gotesman atliko kūrinį „Hymns“. Tiek A. Mikalkėnas, tiek A. Gotesman Ukmergės perkusijų festivalyje groja ne pirmą kartą, tačiau šiemet jie pirmą kartą gyvai sugrojo kūrinį „Hymns“ – koncerto dalyviai išgirdo šio kūrinio premjerą. Kūrinį „Hymns“ parašė pats A. Mikalkėnas, o šios premjeros laukė ne tik perkusijų festivalio fanai, bet ir patys A. Mikalkėnas ir A. Gotesman. Kadangi muzikantai jau seniai planavo dviese sugroti bendrą kūrinį, 19-asis „Percussion Ukmergė 2024“ festivalis tapo puikia proga įgyvendinti bendrą tikslą.

Antroje koncerto dalyje Osvaldo Balakausko kūrinį „Pavasario psalmės“ atliko Lietuvos kamerinis orkestras su dirigentu Karoliu Variakoju, drauge su Arkady Gotesman (perkusija), Tomu Botyriu (saksofonas), Valerijumi Ramoška (trimitas) ir Daniele Banišauskaite (fortepijonas).

Osvaldas Balakauskas kūrinį „Pavasario psalmės“ 2013 metais parašė ir dedikavo pačiam Arkadij Gotesman. O. Balakauskas, įkvėptas A. Gotesman lūkesčių, parašė kūrinį per 6 dienas. Tais pačiais metais šis kūrinys buvo pirmą kartą atliktas „Vilnius Jazz“ festivalyje, diriguojant Donatui Katkui. Šiemet kūrinio „Pavasario psalmės“ garsai vainikavo pirmąjį „Percussion Ukmergė 2024“ festivalio koncertą.

Tarptautinį festivalį „Percussion Ukmergė 2024“ remia Ukmergės rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba ir žemės ūkio bendrovė „Egvila“. Festivalio mecenatas „Baltic American Concord“  įmonių grupė, rėmėjas „Stansefabrikken“ Ukmergė. Festivalio partneriai – Bardai.lt ir Ukmergės meno mokykla. Festivalio globėjas – Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

 

Kviečiame pažiūrėti koncerto akimirkas čia. Nuotraukų autorius Dainius Vytas.

 

Sekantys „Percussion Ukmergė 2024“ festivalio koncertai vyks gegužės 30-31, birželio 1 ir rugpjūčio 31 dienomis. Kviečiame sekti informaciją Ukmergės Kultūros centro ir Ukmergės savivaldybės socialiniuose tinkluose.