FESTIVALIO GLOBĖJAS

Darius Varnas

Darius Varnas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas

FESTIVALIO MECENATAS

BAC

GENERALINIS RĖMĖJAS

Stansefabrikken

RĖMĖJAI

UKMERGĖS HERBAS


LIETUVOS KULTUROS TARYBA

ŽŪB Egvila

PARTNERIAI

Ukmergės meno mokykla

INFORMACINIS RĖMĖJAS

LRT

DSC_1559 DSC_1362 DSC_1279 DSC_1603  DSC_1624

Festivalio meno vadovas Edgars Saksons

SE-MI HWANG (Pietų Korėja, Vokietija)

GIUNTER PERCUSSION (LIETUVA)

Guntis Kuzma (Latvija)

Ernests Medins (Latvija)

FESTIVALIO SVEČIAI

Karīna Mazūra (Latvija)

Mikus Balins (Latvija)

Sigitas Gailius (Lietuva)

Lietuvos kamerinis orkestras

Pavel Giunter (Lietuva)

Rihards Zalupe (Latvija)

Tomas Kulikauskas (Lietuva)

Renginio vedėjas Darius Užkuraitis

AFISHA PERKUSIJA 2019 spaudai

 

 

 

Jubiliejiniame festivalyje apdovanotas jo meno vadovas

Penkioliktojo tarptautinio perkusijos festivalio klausytojus muzika lepino atlikėja iš Pietų Korėjos, perkusininkai iš Latvijos ir lietuvių ansamblis „Giunter percussion“. Festivalis žiūrovams pristatė ir porą naujienų – jame pirmą kartą parodytas perkusine muzika įgarsintas nebylus filmas ir festivalis pirmą kartą lankėsi Jonavoje. Šeštą kartą festivalį rengiantis jo meno vadovas Edgars Saksons šiais metais apdovanotas Ukmergės rajono mero padėkos ženklu.

Festivalio atidarymo koncerte kovo 8-ąją, skirtame moterims, pirmieji scenoje pasirodė ir ukmergiškius pasveikino rajono meras Rolandas Janickas ir festivalio globėjas Vygaudas Ušackas. Festivalio meno vadovas, kaip jau įprasta, Edgars Saksons nuo scenos prabilo lietuviškai. Pasveikinęs lietuvius su valstybės atkūrimo diena ir visas moteris su jų diena bei paragintas festivalio vedėjo Dariaus Užkuraičio, E. Saksons paskelbė festivalį atidarytu.

Scenoje pirmoji pasirodė Se-Mi Hwang. Tautiniais, klasikos ritmais užbūrusi festivalio klausytojus paskutinę kompoziciją ji baigė grodama kartu su svečiais iš Latvijos. Antrojoje koncerto dalyje kaimyninės šalies perkusininkai įgarsino 1923 metais sukurtą nebylų H. Loido filmą „Saugumas paskutinėje vietoje“. Šio filmo muzikinis pristatymas žiūrovams buvo pasaulinė premjera – latvių kompozitoriaus Platons Buravickis muzika simfoniniam orkestrui, kompozitoriaus ir atlikėjo Rihards Zalupe aranžuota mušamiesiems instrumentams, skambėjo pirmą kartą.

Antrą festivalio dieną koncerte Jonavoje buvo atlikta jau Ukmergėje skambėjusi programa. Jonavos kultūros centre Jonavos meras Eugenijus Sabutis padėkojo pirmą kartą Jonavą aplankiusiam festivaliui ir supažindinusiam jonaviškius su mušamųjų skambesių bei jų garsais. Žiūrovams, kurie buvo dar nesusipažinę su marimbos skambesiu, Se-Mi Hwang parodė ir paaiškino kaip groti marimba. Pratę groti pilnoms salėms žiūrovų muzikantai šį kartą pastebėjo, kad Jonavos žiūrovai dar nelabai susipažinę su perkusijos muzika – didelėje salėje koncerto klausėsi tik apie 100 žiūrovų.

Tradicinis festivalio Draugų koncertas Taujėnų dvare, kaip visada, sutraukė būrį žiūrovų. Pilnutėlėje dvaro salėje skambėjo pati geriausia visų festivalio dalyvių atliekama muzika. O paskutinį kūrinį visi atlikėjai sugrojo kartu.

Prieš festivalio uždarymo koncertą prie paminklo „Lituania Restituta“ buvo paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Čia dainavo Kultūros centro moterų choras „Žemyna“ (vad. Neringa Valinskienė), susirinkusius ukmergiškius sveikino rajono meras Rolandas Janickas, Seimo narys Juozas Varžgalys, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Vasario 16-osios Akto originalo radėjas Liudas Mažylis. R. Janickas, kalbėdamas paragino susirinkusius daugiau ploti, nes „plojimuose – padėka tiems, kurie kovojo už mūsų laisvę“. Minėjimo dalyviai, kaip ir kasmet, galėjo išgirsti tarptautinio perkusinės muzikos festivalio svečių pasirodymo.

Baigiamasis festivalio koncertas prasidėjo apdovanojimais. Rajono meras R. Janickas mero padėkos ženklu apdovanojo tarptautinės perkusinės muzikos festivalio „Percussion Ukmergė“ meno vadovą Edgars Saksons. Šis apdovanojimas skirtas už perkusinės muzikos puoselėjimą ir propagavimą, už profesionalaus meno sklaidą ir atlikėjų tarptautinį bendradarbiavimą.

Edgars Saksons – žinomas atlikėjas, Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris, Latvijos Muzikos akademijos profesorius, vadovaujantis mušamųjų instrumentų klasei. Edgars Saksons dirbo operoje, įvairiose pasaulio šalyse rengė solinius koncertus, su įvairiais orkestrais grojo kamerinę muziką. 1994–1995 m. Edgars Saksons pelnė Latvijos kultūros ministerijos stipendiją, o 2001 m. Didįjį Latvijos Muzikos apdovanojimą.

Perkusijos festivaliuose Ukmergėje dalyvauja kaip atlikėjas nuo 2011 m. Nuo 2014 m. – šio festivalio meno vadovas. Šio vadovo dėka festivalis tapo populiarus dėl savo aukšto meninio lygio, repertuaro išskirtinumo. Meno vadovo Edgars Saksons dėka Ukmergės kultūros centro scenoje pasirodė pasaulinio lygio atlikėjai iš Latvijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Taivanio, Gvinėjos, Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos.

Šiame koncerte solo su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamo Guntis Kuzma, grojo tiek latviai, tiek lietuviai ir viešnia iš Pietų Korėjos, jau daug metų gyvenanti Vokietijoje – Se-Mi Hwang.

Penkioliktasis perkusinės muzikos festivalis baigėsi. Jau sekančią dieną po festivalio uždarymo koncerto meno vadovas E. Saksons su festivalio organizatoriais aptarė sekančių metų programą, koncertų vietas ir atlikėjus.