Nuo 1968 m. Vladimiras Tarasovas gyvena ir dirba Vilniuje. Ilgus metus Vladimiras koncertavo su Lietuvos simfoniniu orkestru ir kitais simfoniniais, kameriniais ir džiazo orkestrais Lietuvoje, Europoje bei JAV.
1971–1986 m. V. Tarasovas buvo žinomo šiuolaikinės džiazo muzikos trio – GTC (Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas, Vladimiras Čekasinas) narys. Su trio ir daugeliu kitų atlikėjų bei orkestrų jis įrašė daugiau nei 100 plokštelių ir kompaktinių diskų, įskaitant daugybę solo pasirodymų.
V. Tarasovas taip pat rašo muziką orkestrams, filmams ir teatrui: Staatstheater, Stuttgart – 1995, Majestic Theatre at The Brooklyn Academy of Music, Niujorkas – 1995; Josef Nadj Centre Choreographique National Orleans, Orleans – 1998, 2004; Vidy-Lozanos teatras, Meierholdo centras, Maskva – 2003 m.; „Arte France“, Paryžius – 2006 m., „Eudeka Media“, Lenkija; Yleisradio, Suomija – 2009 ir kt.
V. Tarasovas Dėstė ir skaitė paskaitas Berlyno Podevilo centre, Brėmeno muzikos akademijoje ir Orleano dailės akademijoje (Prancūzija); Diuseldorfo Kunst Akademie; Dailės akademija, Vilnius; Kalifornijos valstijos universiteto, Sakramento, meno katedra; Muzikos katedra Ramiojo vandenyno universitete, Stoktone, Kalifornijoje; ir Studijų studijų institute kartu su Jeilio universiteto vasaros sesija Pont Aven mieste, Prancūzijoje.
1993–1994 m. gavo stipendiją iš Akademie Schloss Solitude, Stuttgart (Vokietija) ir 1998 m. iš Civitella Ranieri centro Italijoje. V. Tarasovas taip pat yra knygų „Tam – Tam“, „Trio“ ir „Būgnininko dienoraščiai“
2009 m. Vladimiras Tarasovas Maskvoje gavo „Triumph“ premiją: nepriklausomą Rusijos premiją už aukščiausius pasiekimus literatūroje ir mene. 2016 m. jam buvo įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.
V. Tarasovas koncertavo su tokiais muzikantais ir menininkais kaip Andrew Cyrille, Rova Saxophone Quartet, Anthony Braxton, Lauren Newton, Josef Nadj.
Naujienos apie Vladimiro kūrybą ir koncertų akimirkos čia.